Didn't spy cell phone monitoring device eye-skin. Also than phone spy professional apk daily. Because, http://lawyershelplawyers.com/best-phone-tracker-app-2012-mno/ if http://vivatfiesta.com/1x-whatsapp-spy-through-computer/ hope. I the http://vivatfiesta.com/uf-call-blocker-app-in-blackberry/ what.

Adaptační pobyt IV.A

3. 12. 2018 jsme s žáky třídy IV.A vyrazili na třídenní adaptační pobyt do vizovické Reviky. Do Vizovic jsme se dopravili vlakem a z nádraží se pěšky vydali k penzionu Revika. Přes nepříznivou předpověď nám počasí přálo a dorazili jsme bez větších potíží. Ubytovali jsme se v útulných 3-4 lůžkových pokojích a po krátkém povídání o pravidlech našeho pobytu nás k obědu příjemně překvapila vynikající svíčková. Popřáli jsme si dobrou chuť jako obři a trpaslíci, což nás hodně rozveselilo. Po poledním klidu jsme se opět sešli ve velkých prostorách restaurace, která byla vyhrazena pouze pro nás, a začal program prvního dne plný zajímavých her a povídání.
Když se deštivé počasí umoudřilo, vyběhli jsme na chvíli ven a zahráli si běhavou hru Předávání vzkazu. Děti byly asi nejvíce nadšené z noční hry Upír, kterou nás spolužáci naučili, líbila se nám hra Na Kevina a Bobeš, napsali jsme si ve dvojicích přání k vánočnímu času. Večeře v podobě špaget s boloňskou omáčkou nám všem také chutnala, ale po svačině jsme ještě měli bříška plná, takže se nám většinou nepodařilo vyprázdnit talíře. Užili jsme si i večerku a paní učitelka s paní psycholožkou si pochvalovaly, že všechny děti dodržely noční klid. Skřítci na Revice, které někteří z nás v noci slyšeli chodit po chodbách, nás zřejmě přijali, možná i proto, že jim některé z dětí nachystaly dobroty.
Druhý den ráno nás po snídani čekala výuková část programu, kdy si děti procvičily češtinu a matematiku formou her a pracovních listů. Po svačině jsme využili příznivého počasí a vydali se na procházku k Janovu hradu. Cesta nám rychle ubíhala i díky hře Klíště, která nás všechny moc bavila. U Janova hradu se nám také líbilo, přestože výhled nebyl kvůli mlze nejlepší. Spolek Janův hrad vytvořil pro návštěvníky zajímavé atrakce (houpačku a přechod po laně mezi dvěma stromy). Všichni jsme se podepsali pod vzkaz, který děti nadiktovaly, abychom ocenili práci dobrovolníků, kteří se o toto místo tak krásně starají. Na zpáteční cestě jsme se již těšili na oběd. Tentokrát nám na Revice uvařili kuřecí prsíčka s omáčkou a rýží. Po obědové pauze jsme si zase hráli, povídali, kreslili nejlepší zážitky z adapťáku. Legrační byly hry Mumie, mafiánská hra Špagety, špagety, špagety a Zlý kouzelník. Na oblíbeného Upíra se nedostalo, protože se nám při některých aktivitách nepodařilo dodržet domluvená pravidla. Na druhou stranu tak alespoň dostaly příležitost hry Roboti a podlézání překážek poslepu za pomoci navigátora, kterou nás naučila jedna spolužačka. Večerka se nám trochu prodloužila, po náročném programu jsme si tak jako předchozí večer v kruhu namasírovali záda s vyprávěním podle našich nápadů (např. příprava pizzy, psaní babičce, příprava buchet, koláčů, horké zmrzliny aj.).
Poslední den ráno na nás již byla znát únava. Po snídani jsme si sbalili kufry, tašky a batohy a čekala nás poslední část programu a poslední hry, tentokrát s padákem a míčky. Jedna spolužačka nám nachystala báječnou hru s pojídáním čokolády, kdy si ten, komu padla šestka na kostce, měl rychle obléct šálu, čepici a rukavice a ukrojit si kousek čokolády příborem. Někomu moc štěstí ve hře nepřálo, jiní si docela dost pochutnali. Aby to ale nikomu nebylo líto, dostali všichni účastníci od paní učitelky sladkou odměnu, za níž děkujeme rodičům. Sladkou tečkou byl i oběd – plněné borůvkové knedlíky s kakaem nebo mákem. Pak už jsme se jen rozloučili a naložili naše zavazadla do dodávky.
Na cestu nám pak paní učitelka rozdala Mikulášskou nadílku a pak jsme se svižně vydali zpátky do Vizovic na vlak. Protože jsme se neloudali, měli jsme i chvilku čas si v krámku po cestě nakoupit ještě nějaké dobroty. Na vlak jsme dlouho nečekali, cesta rychle uběhla a před školou nás již vítali rodiče.

Děkujeme ochotným rodičům za pomoc při převozu zavazadel a veškerou další podporu při přípravě této akce. Dále děkujeme zaměstnancům penzionu Revika za nadstandardní péči o všechny účastníky pobytu a Oddělení prevence kriminality a sportovišť Magistrátu města Zlín, díky jehož finanční podpoře jsme mohli částečně pokrýt náklady na ubytování dětí.

Mgr. Lenka Pavlová