Didn't spy cell phone monitoring device eye-skin. Also than phone spy professional apk daily. Because, http://lawyershelplawyers.com/best-phone-tracker-app-2012-mno/ if http://vivatfiesta.com/1x-whatsapp-spy-through-computer/ hope. I the http://vivatfiesta.com/uf-call-blocker-app-in-blackberry/ what.

„Den je slunečný“ zaznělo z otevřených oken sokolovny v Roštíně

Je možná už tradicí, že sbor II. stupně naší školy Carmina bona se vydává jednou ročně na soustředění. Letos tomu nebylo jinak. Ve dnech 10. 10. – 12. 10. 2017 jsme vyjeli směrem na Kroměříž,  Zdounky a zabrzdili jsme u sokolovny v malebné vesničce Roštín. Ubytování bylo vhodné právě pro nás, neboť více postelí by se tam nevlezlo…
Po večeři jsme se pustili do práce. I když jsme byli unaveni ještě ze školních lavic, nové písně nás „naladily“. Další hodinku jsme pak ještě strávili pod vedením pracovníka Unie Kompas pana Mgr. Martina Stavjaníka, který v nás rozproudil zbytky energie, kterou jsme ještě měli.
Ve středu nás od rána čekala perná práce. Po hlasech jsme se střídali s nácvikem jednotlivých písní a ti, jenž zrovna oddechovali od zpívání, se zase věnovali různorodým aktivitám.  Po poledním klidu jsme se vydali na průzkum okolí a vyslechli si nejednu historku o místním hřbitově. Odpolední práce s hlasivkami byla provázena s určitou nervozitou. „Co se chystá? Proč jsme si měli vzít plavky, když před budovou nestojí autobus, aby nás odvezl do nějakého aquaparku?“ zněly otázky… Najednou paní učitelka přerušila práci s druhým hlasem a vyřkla: „Už jste přišli na to, proč jste si měli vzít plavky? Utvořte šestičlenná družstva a můžete využít whirpoolu přímo zde, v budově….“ Takže, kdo chtěl, vyběhl a začal hledat plavky, ručník a už se těšil do „tepla“.  Po večeři byla vyhlášena „kadeřnická show“ o nejoriginálnější účes. A kdo vyhrál? No přece každý, kdo se zúčastnil! Nevěříte? Podívejte se na přípravy středečního večera na naše video…

Ovšem největším překvapením asi byla možnost předvést své „vlasové“ umění na diskotéce, kterou připravil- jako již tradičně-profesionální DJ ze Zlína.
Čtvrteční dopoledne se hned od rána neslo ve znamení únavy. To nám však vůbec nezabránilo realizovat pro místní mateřskou školku vystoupení, které se skládalo nejen z našich připravovaných písní, ale též ze známých songů českých pohádek.

Co na letošní pobyt v Roštíně samotní aktéři?
Ondřej: „ Tohle soustředění bylo velmi povedené, myslím, že jsme se všichni snažili přijmout šesťáky a čtyři páťáky. Udělali jsme kus práce ve zpívání písniček. Líbila se mi také procházka kolem Roštína. Diskotéka se velmi povedla!“
Mirek: „Dobré jídlo, sauna, bazén a vířivka, procházka po krajině, super hry s Martinem, pohodový budíček, přátelští lidé všude okolo mě – to jsou mé pocity.
Jan: pozitiva – zpívání, přestávky, diskotéka, hry s Martinem, negativa – Ranní „husí“ budíček a špagety na večeři.
Aneta: „Je to zážitek na celý život. Avšak ty husy ráno!“
Barča: „ Soustředění se mi líbilo, úžasní lidé a dobrá nálada. Chyběli mi deváťáci, kteří byli loni. Ale tihle byli taky super a budou další rok chybět. Bála jsem se těch malých dětí, pro které jsme zpívali. Nakonec to však bylo moc fajn.“
Bára: „ Soustředění se mi velmi líbilo. Užila jsem si to s holkama. Bohužel naposledy.“
Janča: „Podle mě jednoznačně nejlepší soustředění, bohužel i poslední. Prostředí bylo lepší než na Trnavě z důvodu, že vše bylo v jedné budově. Měli jsme i větší prostor na zkoušení. Program a diskotéka – vše naprosto skvělé. Opravdu mě mrzí, že to bylo naposledy.“

Třeba ne naposledy, kdo ví…
Děkuji paní učitelce Lucii Mudrákové a panu Martinu Stavjaníkovi za nádhernou atmosféru letošní vydařené akce.

Dana Kozárková, sbormistryně