Didn't spy cell phone monitoring device eye-skin. Also than phone spy professional apk daily. Because, http://lawyershelplawyers.com/best-phone-tracker-app-2012-mno/ if http://vivatfiesta.com/1x-whatsapp-spy-through-computer/ hope. I the http://vivatfiesta.com/uf-call-blocker-app-in-blackberry/ what.

Do Anglie (nejen) za Harry Potterem 7.-11.5.2018

Známá postava knih J.K. Rowlingové nalákala hned 42 žáků naší školy na cestu do Anglie. A že to byla cesta opravdu dlouhá a náročná.
Každý ze tří dnů, které jsme strávili v Anglii, byl od rána do večera nabitý zážitky. Navíc nás provázelo na Británii netypické velmi teplé a slunečné počasí, které jistě přispělo k dobré náladě v průběhu týdne.
První den jsme se lodí po Temži dopravili do samotného centra Londýna, kde jsme navštívili dobře známá místa – Westminster s parlamentem, opatstvím a v lešení skrytým Big Benem, Downing Street, Picadilly Circus, Buckinghamský palác, China Town a Trafalgarské náměstí. Krásu města jsme pak mohli obdivovat také z výšky známého London Eye. Cestu zpět k autobusu nám usnadnilo nejstarší metro na světě, zde nazývané Tube.
Druhý den jsme zahájili v krásném a o poznání klidnějším Windsoru, ležícím kousek od hlavního města. Prohlédli jsme si městečko, jehož dominantou je královský hrad. Za pár dní se zde sejdou tisíce lidí na královské svatbě a přípravy už byly znát na každém kroku. Poobědvali jsme u prestižní chlapecké školy Eton College, kterou kromě řady britských premiérů navštěvovali také princové William a Harry. Odpoledne už ale patřilo Harry Potterovi v Leavesdenských filmových ateliérech Warner Bros. Kulisy, kostýmy nebo třeba ukázky triků z kultovních filmů nás přenesly do Bradavic. Beze sporu šlo o jeden z největších zážitků celého týdne, a to i pro ty, kteří zrovna nepatří mezi největší fanoušky známého čaroděje.
Poslední den v Londýně jsme zahájili v části Greenwich, kudy prochází nultý poledník. Národní muzeum mořeplavby nabídlo pro každého něco. Technické informace k různým druhům plavidel, zajímavé expozice k bohaté britské koloniální a námořnické historii nebo třeba simulátor lodi, na němž si návštěvníci mohou vyzkoušet vplout s lodí do přístavu. Další část dne opět patřila významným londýnským dominantám – Tower of London, Tower Bridge, katedrále sv. Pavla a Millennium Bridge. Využili jsme také další z typických londýnských dopravních prostředků – doubledecker. Pak už nás čekala cesta domů, kterou většina z účastníků zájezdu věnovala odpočinku po náročných dnech ve Spojeném království.
Dvě noci jsme strávili u hostitelských rodin, kde jsme mohli nejen porovnat český a britský životní styl, ale především v praxi procvičit znalosti angličtiny.
Velké poděkování patří našemu průvodci Martinovi. Kromě toho, že nám přiblížil všechna navštívená místa, také zajistil, aby vše proběhlo bez komplikací. Děkujeme také paní učitelce Pavlíně Hrdlíkové, která celý zájezd pro žáky zorganizovala.

E. Kořenková