Didn't spy cell phone monitoring device eye-skin. Also than phone spy professional apk daily. Because, http://lawyershelplawyers.com/best-phone-tracker-app-2012-mno/ if http://vivatfiesta.com/1x-whatsapp-spy-through-computer/ hope. I the http://vivatfiesta.com/uf-call-blocker-app-in-blackberry/ what.

Do země helvétského kříže, čokolády, sýra a alpských velehor…

…se na týden vydali žáci druhého stupně. Velmi brzy jsme se přesvědčili, že je toho mnohem více, co ve Švýcarsku lze vidět a obdivovat. Země, která pro nás není geograficky nijak vzdálená, a přitom je v mnoha ohledech odlišná.
Po nočním přejezdu ze Zlína jsme svoji cestu zahájili v Kostnici na německo-švýcarském pomezí. Navštívili jsme Husův dům, chrám, kde byl Jan Hus během koncilu souzen, a viděli jsme i Husův kámen – místo jeho upálení. Díky krásnému počasí jsme si užili příjemnou procházku u Bodamského jezera.
Další zastávkou byly Rýnské vodopády, které jsou evropským unikátem. Večer jsme se ubytovali v městečku Lauterbrunnen v typické švýcarské chatě s výhledem na nejvyšší švýcarský vodopád.
Následující den měl být ve znamení vysokohorské turistiky kolem ledovců. Počasí nám bohužel zkřížilo plány. Vyrazili jsme tedy do Bernu, jehož centrum je památkou UNESCO. Viděli jsme také medvědy, kteří dali městu jméno. Pokračovali jsme do města Thun, odkud nás loď převezla po Thunersee do Spiezu. I když se jednalo o náhradní program, určitě stál za to.
Ve čtvrtek nás čekal delší přesun autobusem do oblasti Ženevského jezera, kde byla naším hlavním cílem návštěva prestižní hotelové školy v blízkosti Lausanne. Při zpáteční cestě jsme se zastavili v sýrárně a sladkou tečkou za dnem byla exkurze v čokoládovně Nestlé. Kromě nákupů tradičních švýcarských produktů jsme se tady také dozvěděli, jak se čokoláda dostala do Evropy a jakou roli měli právě Švýcaři v procesu zdokonalování výroby čokolády. Zpáteční cesta serpentinami přes hory nabídla překrásné výhledy na horské velikány v kontrastu se začínajícím podzimem v údolích.
Poslední den jsme se ještě vydali na procházku k Trümmelbachfälle – systému skalních vodopádů, který nás opravdu nadchl. Následovala tři města – Interlaken, Luzern a lichtenštejský Vaduz. Každé jiné, ale všechna krásná a zajímavá.
Pak už jen noční cesta zpět a v sobotu ráno nás přivítali rodiče před školou.
Viděli jsme toho spoustu, hodně jsme se dozvěděli. Věříme tedy, že tento zájezd byl opravdu dobrým způsobem, jak se využít týden mimo školu. 🙂 Děkujeme žákům za ukázněnost a dochvilnost, CK Markéta za organizaci zájezdu a panu průvodci za vyčerpávající informace. V neposlední řadě také paním učitelkám vykonávajícím na této akci pedagogický dohled.

Mgr. E. Kořenková, Mgr. G. Pippalová, Mgr. V. Švehlíková

FOTOGALERIE