Didn't spy cell phone monitoring device eye-skin. Also than phone spy professional apk daily. Because, http://lawyershelplawyers.com/best-phone-tracker-app-2012-mno/ if http://vivatfiesta.com/1x-whatsapp-spy-through-computer/ hope. I the http://vivatfiesta.com/uf-call-blocker-app-in-blackberry/ what.

Náš soused netopýr

V úterý 13. února naši školu navštívil Mgr. Tošenovský z Českého svazu na ochranu netopýrů. Nejprve si žáci třídy III. B vyzkoušeli stát se vědeckými odborníky na netopýry. Právě tato třída spolupracuje s panem Tošenovským již třetím rokem a naše škola díky této spolupráci v loňském roce obdržela certifikát „Náš soused  netopýr“. Se stejnojmenným výukovým programem se seznamují i další žáci nejen naší školy.
Netopýři jsou zákonem chráněni živočichové, proto by všichni měli znát informace o jejich životě a vědět, kam se obrátit v případě, že někde na živého netopýra narazíme. Pokud je zraněný, dáme ho do papírové krabice s víkem, chytáme ho nejlépe přes utěrku a zavoláme do Ornitologické stanice v Přerově. Právě ta je partnerskou organizací Českého svazu na ochranu netopýrů. A co všechno zajímá odborníky? Samozřejmě jejich délka, barva srsti, pohlaví. Přiřadit netopýra k druhu je těžké i pro odborníky. V dnešní době jim pomáhá netopýří DNA. V současné době je na území ČR cca 27 druhů netopýrů, ale tento počet se může změnit. Dále se vědci zajímají o jeho stáří a zdravotní stav. Evidují také počty různých druhů netopýrů na našem území. V přírodě je vyhledávají pomocí ultrazvukových detektorů.
Žáci třídy III. B si společně zopakovali všechny informace, zahráli si na mladé vědátory, vyzkoušeli si vyhledávání pomocí těchto ultrazvukových detektorů. Nejvíce se jim samozřejmě líbili živí netopýři. Tentokrát to byla samička netopýra rezavého. Ta se po uzdravení může vrátit zpět do přírody. Dále dva zástupci netopýra nejmenšího. Tento druh se vejde do ořechové skořápky. V letošním roce se pan Tošenovský stará o největší počet handicapovaných netopýrů.
Noví žáci si vyzkoušeli skládání budky pro netopýry. Ty naše loňské visí na stromech zlínského parku a v jedné z nich už netopýři sídlí. Na konci roku se vydáme společně zkontrolovat další budky. Už nyní se těšíme na další hezkou spolupráci. Pan Tošenovský navštívil s výukovým programem i žáky třídy I. B s paní učitelkou Assmannovou, III. A s paní učitelkou Hoferkovou a II. C s paní učitelkou Hrdlíkovou. Netopýři všechny žáky nadchli. Doufáme, že žáci budou k přírodě pozornější a získané informace využijí ve škole i v reálném životě.

                                                                                                                                  Mgr. Libuše Přílučíková, tř. učitelka III. B