Didn't spy cell phone monitoring device eye-skin. Also than phone spy professional apk daily. Because, http://lawyershelplawyers.com/best-phone-tracker-app-2012-mno/ if http://vivatfiesta.com/1x-whatsapp-spy-through-computer/ hope. I the http://vivatfiesta.com/uf-call-blocker-app-in-blackberry/ what.

Po stopách T. G. Masaryka

Ve čtvrtek 14. září tomu bude právě 80 let, co zemřel náš první prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Narodil se 7. března 1850 v Hodoníně. Studoval na gymnáziu v Brně, později ve Vídni. Pokračoval na univerzitách ve Vídni a v Lipsku. Zde se seznámil se svou budoucí ženou Američankou Charlottou Garrigueovou a roku 1878 se s ní v New Yorku oženil. Z úcty ke své ženě a americkému národu přijímá přídomek Garrigue ke svému jménu.  Narodilo se jim pět dětí. Nejznámější jsou syn Jan Masaryk (budoucí ministr zahraničí) a dcera Alice. Jako profesor filozofie vyučoval na české univerzitě v Praze. Masaryk se podílel na vzniku Československa během 1. sv. války, Československo patřilo mezi nové nástupnické státy.  Roku 1918 se tak stal  prvním prezidentem Československa. Byl velmi oblíben, do své funkce byl zvolen celkem 4x. Abdikoval ze zdravotních důvodů 14. prosince 1935. V září 1937 vážně onemocněl a právě 14. září 1937 zemřel na zápal plic.

    T. G. Masaryk za svého života několikrát navštívil i město Zlín. V mnoha obcích a městech uctívali jeho osobu, stal se jejich čestným občanem. Žáci třídy III. B pracují v letošním školním roce na projektu „Zlínskem po proudu času“. Budou se tak v hodinách věnovat našemu kraji od pravěku po současnost. K výročí úmrtí našeho prvního prezidenta se v úterý 12. září vydali do okolních obcí. V obci Oldřichovice položili žáci věneček a zapálili svíčku u pomníku, který připomíná, že se T. G. Masaryk stal čestným občanem této obce. Poté pokračovali dále do obce Pohořelice, kde je památník prezidentu Osvoboditeli z r. 1937. Tyto pomníky byly v minulosti často poničeny nebo schovány na bezpečných místech. Dnes se najdou i v dalších obcích. Věnečky nám vyrobila paní Jitka Omelková, které tímto moc děkujeme. Žáci podali úctyhodný sportovní výkon a získali nové informace, které podají v rozhlasové relaci 14. září. „Tatíček Masaryk“, jak prvního prezidenta nazývaly naše babičky, si určitě úctu a vzpomínku zaslouží.

                                                                                                                            Mgr. Libuše Přílučíková
                                                                                                                                  třídní učitelka III. B